Když běžíš, tak krásníš


Báječné ženy v běhu je skupina pro všechny dámy, které o běhu sní, myslí na běh, chtěly by běhat, běhaly nebo již běhají, o běhu hovoří nebo o něm čtou, rády běh sledují, chtěly by mít krásné vyběhané tělo, chtěly by si o běhu nebo za běhu pokecat, protože jít si zaběhat je jako zajít si na pokec nebo kávičku s kamarádkou.

Já mám tu čest být jejich kronikářkou a zaznamenávat tak všechny báječné a nejenom běžecké akce.

Skupina vznikla v roce 2013 z dámského běžeckého klubu. V únoru zakládají facebookovou stránku a plánují společné výběhy, aby žádná běhuchtivá dáma nevybíhala sama.

V dubnu je skupina přejmenována a vznikají tak Báječné ženy v běhu. Zakládají webové stránky, vymýšlí logo a nesmí chybět ani slušivé dresy.

Pražský půlmaraton 


Běh pro světluškuCesty v pražském parku Stromovka ve středu večer rozsvítily téměř dvě tisícovky běžců s čelovkami na hlavách, kteří se přidali k druhému ročníku charitativního běhu pro Světlušku. Báječné ženy mezi nimi nemohly chybět. Opentlily se zelenými a žlutými mašlemi aby se v davu poznaly. Před závodem si všichni na zkoušku rozsvítili své čelovky a skákali. Na kraji Stromovky ještě svítily na cestu lampy a slyšet byla matějská pouť, ale čím dále do nitra parku běžely, tím hustší byla tma a všude svítily jenom malé čelovky.

Pražský maraton


Jeden z nejkrásnějších maratonů světa. Start i cíl je na proslulém Staroměstském náměstí. Trať vede srdcem metropole, podél Vltavy různými pražskými čtvrtěmi. Na první maratonské metry za doprovodu Smetanovy Vltavy nezapomene snad žádný závodník.

Vaše liga


Během parádního závodního odpoledne Báječné ženy zářily na modřanské cyklostezce. Jarní sprška umyla zaprášenou vozovku a na startovní lajně se seřadilo 121 běžců včetně 6 Báječných žen.

Praha barefoot run


Praha barefoot run je bosý, ale především charitativní běh v parku Ladronka, jehož celý výtěžek je věnován na dobročinné účely. Báječné ženy a jeden Báječný muž a Báječné děti se zúčastnili i přes nepřízeň počasí, ale aspoň nikomu nenateklo do bot. Na začátku museli překonat počáteční nervozitu v kontaktu s podložkou, ale nakonec uběhli krásných 3,2 kilometrů.


Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.